Томашпільська громада
Томашпільський район, Вінницька область

Геній… Кобзар… Пророк…

У ці березневі дні Україна і весь світ відзначають 203 –у річницю з дня народження генія українського народу, видатного поета, художника, громадського діяча, основоположника нової української літератури Тараса Григоровича Шевченка. Урочисті заходи з цієї нагоди проходять як у  великих містах і в маленьких селах України, так  і за рубежем. 
У  Томашполі першими поздоровити Поета з днем народження до пам’ятника Тарасу Григоровичу, що височить на площі, яка віднедавна носить його ім’я, прийшли вихованці ДНЗ «Сонечко». Малята поклали  на холодний постамент підсніжники та власноручно виготовлені квіти, згадали вірші Шевченка, які вивчали на заняттях. Згодом  група школярів Томашпільської школи-гімназії теж прийшла з квітами до Шевченка, аби  у цей святий для України день вшанувати пам'ять великого Кобзаря, декламували вірші.
У другій половині дня, жителі селища, представники підприємств, організацій, установ теж прийшли до пам’ятника великому синові українського народу, щоб віддати данину пам’яті людині,  яка  стала символом України,  її боротьби за волю і незалежність.  Серед пошановувачів Шевченка - і колектив селищної ради.
Звучить над  містечком  мелодія пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» -  пісні на слова Т.Г. Шевченка, що стала неофіційним гімном України, інші пісні на слова поета. Лягають до підніжжя пам’ятника вінки і живі квіти від вдячних нащадків. « повернутися до списку новин