Томашпільська громада
Томашпільський район, Вінницька область

Хрещення Господнє

Хрещення Господнє – третє і найбільше свято різдвяно-новорічного циклу. У народі його ще звуть Йорданом. У цей день у всіх православних церквах відбуваються урочисті богослужіння, які завершуються освяченням води.

Урочисте богослужіння пройшло 19 січня і в Свято-Успенському храмі смт. Томашполя, після якого віряни разом з настоятелем о. Михаїлом вирушили хресною ходою до місцевого ставка, де відбувся обряд освячення води в природній водоймі. Місце для проведення цього урочистого дійства підготували заздалегідь працівники Томашпільського комунального господарства: розчистили під’їзди, вирізали  хреста, розчистили дно, встановили зручні східці та коври. До слова, з легкої руки нинішнього селищного голови Валерія Немировського у Томашполі уже склалася традиція проводити на ставку обряд Водохреща і 7 років підряд томашпільчани, і не тільки вони, а й гості селища та жителі з навколишніх сіл охоче беруть активну участь в урочистому святкуванні. 

З хоругвами та піснеспівами кілька сотень прихожан прийшли до місця урочистого дійства. І хоч надворі потріскував хрещенський морозець, людському потокові ніщо не змогло завадити вислухати святкову відправу і повчальну проповідь священика, після чого густо скропив він і водичку, яку люди принесли на освячення, і їх самих. А тоді освятив і воду ставка. Спробувати її дивовижну силу зважилися спочатку найсміливіші, до них долучилося багато молодих людей, юнаків, дівчат.

Всіх, хто прийшов на свято Водохреща, селищний голова Валерій Немировський запросив на частування. Їх чекали тут же на березі ставка 250 л гарячої смачної рибної юшки та 100 л ароматного глінтвейну. Смакували гостям і гарячі рум’яні пончики.« повернутися до списку новин