Чорнобильська аварія – трагедія ХХ століття

Дата: 14.12.2015 11:57

На засіданні круглого столу, що відбувся 14 грудня в актовій залі районної ради, головними героями були учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській електростанції у квітні 1986 року. День 14 грудня обраний не випадково, адже 30 листопада того року завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим внаслідок вибуху 4 енергоблоком ЧАЕС, а 14 грудня газета «Правда» надрукувала повідомлення, що державна комісія прийняла комплекс захисних споруд до експлуатації. Це була перша перемога людини над розбурханим атомом. Офіційно День ліквідатора відзначається з 1994 року.

Саме в цей день вшановуються ті, хто брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії. Серед них і живі нині 13 жителів Томашполя. На засідання круглого столу змогли прийти не всі ліквідатори. Тож приємно відзначити, що слова вдячності за мужність, героїзм, проявлені в боротьбі з невидимим ворогом людства – радіоактивним атомом, прозвучали на адресу Володимира Гудими – голови районної Спілки чорнобильців, Олександра Панчака, Геннадія Бондара, Федора Скорука та вдови ліквідатора аварії Валентини Дорошкевич. До меморіальної дошки на честь героїв-чорнобильців від вдячних земляків покладено квіти, а пам'ять тих, хто відійшов за межу вічності, учасники круглого столу вшанували хвилиною мовчання.