День партизанської слави

Дата: 27.09.2017 13:24

25 вересня у Томашпільському селищному будинку дитячої творчості   відзначили День партизанської слави.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
      Народна партизансько-підпільна боротьба проти німецьких окупантів розпочалася з перших днів окупації і охопила зайняту ворогом територію України. Її розмах не мав аналогів у світовій історії.
 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території.
До Дня партизанської слави центральною районною бібліотекою спільно з будинком дитячої творчості проведено урок мужності на тему « Пам'ять стукає в серце».
  Відкрив захід  краєзнавець  Іван Петрович  Бабій. Він поділився своїми   спогадами про події Другої світової війни , свідком  яких був сам та  історичними дослідженнями про цей період історії нашого краю.
    Учні 8-Б класу Томашпільської школи - гімназії переглянули документальні фільми « Партизанський  рух в роки Другої світової війни» та « Партизанський рух на Вінниччині» . Діти разом із вчителем історії Аллою Куріленко провели жваве обговорення переглянутих фільмів та ознайомилися із літературою, яка була представлена на виставці.
За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями.

Валентина Нагірняк
                                                                                                                                  керівник гуртка