До дня Героїв Крут

Дата: 30.01.2016 14:55

І подвиг їхній житиме в віках

Героїчний подвиг юних звитяжців, здійснений 29 січня 1919 року під маленькою станцією Крути, що на Чернігівщині, став прикладом для всього українського народу у його боротьбі за  свою волю і незалежність. Саме подіям того далекого січня був присвячений круглий стіл, що відбувся в актовій залі районної ради у п’ятницю і на якому побували  й представники Томашпільської селищної ради.

Вступне слово мав перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Ставнійчук. Про драматизм перебігу бою, його значення в  історії України, зв'язок між подіями більш як 90-річної давності і сьогоденням  інформував присутніх директор НВК «Томашпільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів - гімназія» Павло Антонишин.  Присутні переглянули документальний фільм про героїв Крут, вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання, а також мали змогу ознайомитися з тематичною книжковою виставкою, що її підготували працівники центральної районної бібліотеки.