РОЗПОЧАВСЯ ПРИЗОВ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Дата: 10.10.2018 08:16

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу  Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році”, розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 05 березня 2018 року № 168 “Про проведення чергових призові громадян України на строкову військову службу у 2018 році”, розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 16 березня 2018 року  № 75 “Про проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2018 році”  у жовтні-листопаді 2018 року проводиться черговий призов громадян України до лав Збройних Сил України та до інших військових формувань.

На строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього
за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі — громадяни призовного віку).
Громадяни призовного віку в добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на умовах, передбачених частиною першою статті 20 цього Закону, та в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.
Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову: призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці; у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України; призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.
У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають: переведення на роботу в іншу місцевість; переїзд на нове місце проживання; прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання; направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.
У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.
Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
Леся Сичук, інспектор військового обліку Томашпільської селищної ради