Томашпільський районний відділ державної виконавчої служби інформує

Дата: 29.01.2019 09:41

21.01.2019 року підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України та Меморандум про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України.

Метою Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту трудових прав громадян.
Предметом даного Меморандуму є взаємодія Сторін у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), в тому числі заборгованость зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.
Напрямки та заходи взаємодії згідно даного Меморандуму є:
-    обмін інформацією щодо фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями судів (інших органів), в тому числі заборгованість зі сплати аліментів;
-    забезпечення організації роботи Сторін щодо проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці на підставі повідомлень державних виконавців щодо встановлених під час здійснення виконавчого провадження фактів неоформлених трудових відносин, інших фактів порушення законодавства про працю;
-    організація та проведення спільних освітньо-роз’яснювальних заходів;
-    розміщення інформації правороз’яснювального характеру у ЗМІ, інтернеті, тощо;
-    спільна взаємодія з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями тощо;
-    інші заходи, узгоджені Сторонами даного Меморандуму.
Метою Меморандум про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України є консолідація зусиль Сторін даного Меморандуму щодо формування сприятливого середовища та забезпечення реалізації ефективної державної політки у сфері зайнятості різних соціальних груп та вікових категорій населення.
Предметом даного Меморандуму є взаємодія Сторін у напрямі організації та проведення спільних заходів, спрямованих на сприяння зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду, інших органів, в тому числі осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.
Напрямки та заходи взаємодії згідно даного Меморандуму є:
-    надання інформації про вільні робочі місця (вакансії), зареєстровані в Єдиній інформаціно-аналітичній системі державної служби зайнятості, з метою сприяння зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду (інших органів), в тому числі осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів;
-    забезпечення організації системної роботи Сторін щодо надання державною службою зайнятості повного комплексу соціальних послуг, в тому числі інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням.
-    організація та проведення спільних освітньо-роз’яснювальних заходів;
-    інші заходи, узгоджені Сторонами даного Меморандуму.