Ще досі нам болять рани афганської війни…

Дата: 15.02.2019 14:22

Тридцять років… Це багато чи мало? Саме стільки часу минуло із того лютневого дня, коли останній радянський солдат полишив афганську землю. Та й досі Афганістан – це болючий  спогад, який ятрить душі  воїнів-інтернаціоналістів, це – рана, що завше кровоточить.
З нагоди 30-річчя  виведення радянських військ з Афганістану, в Томашполі відбулися урочисті заходи. У колоні можна було впізнати чимало наших земляків, яким судилося вижити в тому пекельному краю, проявити мужність і пізнати смак та ціну миру. Спільно з керівниками району, з головою Томашпільської Валерієм Немировським, старостами сіл Нетребівки та Горишківки, вони поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим землякам-«афганцям», хвилиною мовчання  ушанувавши їх подвиг.

А в селищному будинку культури на всіх чекала цікава книжкова виставка, слова вітань, вручення пам’ятних медалей «Честь. Мужність. Пам’ять.»  та грошових винагород . Воїни-афганці, що проживають в Томашпільській ОТГ, всі без винятку отримали грошову винагороду. Також селищний голова Валерій Немировський передав районній Спілці ветеранів Афганістану вітання та матеріальну допомогу від голови ГО «Життя та розвиток громад» Лариси Білозір та дирекції ТОВ АК «Зелена долина». Привітали мужніх ветеранів афганської війни і старости Нетребівки – Валентина Дубчик і Горишківки – Василь Григорець.
Спражньою окрасою урочистостей стала концертна програма, яку провели Олег Стебельський та Людмила Синиця. Присутні мали можливість переглянути відео-спогади очевидців тих подій, спостерігати за віртуозними рухами танцюристів – вихованців танцювального колективу «Шарм» будинку дитячої творчості, аплодувати юним музикантам Томашпільської музичної школи, з хвилюванням слухати художнє читання Іванки Петриги, зачаровуватися співом дитячого фольклорного ансамблю «Вербиченька», голосочком Іринки Кривов’яз, втирати непрохану сльозу від пісень Олександра Васильківського та чоловічого квартету Томашпільського будинку культури.