Держава розширила напрями підтримки для фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів

Дата: 01.03.2019 11:56

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 126 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» удосконалено механізми державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та доповнено діючий Порядок новими напрямами.

Відповідно до запропонованих нововведень для фермерів:
•  надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією у розмірі 12 тис. гривень на одного члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 тис. гривень;
•  надано можливість голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі, тобто 40 тис. грн.;
•  збільшено з 60 тис. грн до 80 тис. грн максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва.
• запроваджено додаткову фінансову підтримку фермерських господарств із статусом сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за окремим порядком встановленим Урядом.
Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:
•  доповнено перелік напрямів діяльності кооперативів, які можуть одержувати фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва;
•  надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаного кооперативами (без врахування ПДВ)не лише обладнання, а й техніки вітчизняного виробництва для транспортування сільськогосподарської продукції.
Також спрощено процедуру з надання фінансової підтримки кооперативам.