До відома власників домашніх тварин

Дата: 04.03.2019 11:21

Відповідно до Правил тримання собак, котів та хижих тварин у населених пунктах, громадяни - власники тварин зобов'язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей.

Власники собак, котів та хижих тварин зобов'язані:
- тримати сторожових собак на прив'язі і спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі;
- про наявність собак застерігати написом;
- не допускати, щоб собаки і коти забруднювали сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях;
- негайно повідомляти заклади охорони здоров'я і
ветеринарної служби про випадки укусу або травмування собакою, котом людини або свійської тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10 днів, а покусаних тварин - для огляду і лікування.
Власникам собак, котів та хижих тварин дозволяється:
- виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов'язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід;
- перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту,при обов'язковому забезпеченні безпеки людей
Забороняється:
- тримати собак, котів та хижих тварин у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах тощо);
- приводити собак і котів у приміщення магазинів,на дитячі майданчики, парки, сквери, та інші місця загального користування;
- жорстоко поводитись з собаками, котами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх.
За порушення цих Правил громадяни і службові особи, які є власниками собак, котів, несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Так, відповідно до статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил тримання собак і котів) тримання незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.