Вшанували працівників житлово-комунального господарства

Дата: 18.03.2019 12:03

Щорічно у третю неділю березня святкують своє професійне свято працівники житлово-комунального господарства України. Напередодні у селищному будинку культури відбулися урочистості із вшанування людей, які дбають про чистоту наших вулиць, стабільне водопостачання та надання інших комунальних послуг. А їх в комунальних підприємствах ОТГ трудиться 75 осіб.

Вітаючи комунальників, голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський зазначив: « Не секрет, що левова частина бюджету об`єднаної громади йде на надання громадянам достойних послуг, благоустрій нашої громади, будівництво та ремонт дорожньо-транспортної мережі. Приємно відмітити, що автопарк нашого комунального підприємства дозволяє нам бути незалежними ні від кого. Якщо у 2011 році було 3 одиниці техніки, то у 2016 році – 12, у 2018 році вже 20, а на сьогодні 22 одиниці. Крім двох новеньких сміттєвозів, придбаних за рахунок коштів обласного екологічного фонду, протягом останніх років придбано ще міні-трактор МТЗ для розчистки тротуарів від снігу, поливальну машину ЗІЛ та самоскид ЗІЛ, два МТЗ-82.1 з відвалами, вантажний автобус Volkswagen LT, а  також два пасажирських буси FORD.
За рахунок субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, коштів дорожнього фонду, а також власних коштів ми проводимо капітальний ремонт дорожнього покриття:
-    Раківський старостинський округ – за два роки прокладено майже 1500 метрів асфальту по вул. Центральній;
-    Нетребівський старостинський округ, заасфальтовано 700 метрів цетральної вулиці Гагаріна, де збудовано тротуар, а також 600 метрів вул. Миру, яка веде до місцевої школи.
Тривають роботи і в Томашполі. Ще до об`єднання ми проклали більше 4 км асфальтного покриття. З 2017 року капітально відремонтовано частину вул. Івана Франка (500 м) у напрямку до с.Пеньківка, завершено ремонт вул. Робітничої (2000 м), вулиці та провулку 1 Травня, вул. Садова (1000 м), розпочато ремонт вул. Миколи Леонтовнича у напрямку на с.Антонівка, де заасфальтовано 500 метрів. Крім цього комунальною службою проводиться ямковий ремонт, а також заасфальтовано двори біля багатоповерхівок, для цього їм придбано спецобладнання – віброплита та повітродувка.
Щорічно проводиться грейдерування доріг у населених пунктах, а також їх підсипка (рінню чи щебеневою сумішшю). Лише за два роки комунальним господарством у селах висипано більше 10 тис. тонн суміші.
Протяжність мереж вуличного освітлення громади складає 54 км. Обслуговують мережу 2 працівники Томашпільського комунального підприємства. Так, за два роки ними було замінено більше 1тис. лампочок, додатково встановлено 82 ліхтарі (більше 4 км електрокабеля), проведено ремонт 36 щитів обліку, замінено 18 лічильників. Також минулого року проведено реконструкцію мережі освітлення в селищі Горишківське (1500м, 25 ліхтарів), та збудувано в Томашполі 1000 метрів лінії, встановлено 27 ліхтарів.
Наша об`єднана громада є підписантом Угоди мерів, згідно з якою ми взяли добровільні зобов'язання випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії. Одним із перших кроків стало впровадження енергомоніторингу у 24 установах нашої громади.
Минулими роками працівники КП «Томашпільводоканал» провели очистку чотирьох артсвердловин, здійснили капітальну реконструкцію двох артсвердловин, капітальний ремонт 3 приміщень біля артсвердловин водопостачання, придбано і замінено 7 глибинних насосів та 1- фекальний. Також збудовано нові водопроводи: у 2017 році завершено будівництво 5 км у Нетребівці (5 км збудовано у 2016 році), 1,3 км - у Горишківці, 500 м - Томашполі. Минулого року проведено реконструкцію 1,3 км водопроводу в Горишківці, замінено на різних ділянках близько 1 км мереж в Томашполі, проведено реконструкцію артсвердловини в Ракові. Наприкінці 2017 року ми придбали новий екскаватор ВОВСАТ за 1 млн. 800 тис. грн. для нашого водоканалу, що значно не лише полегшило, а й здешевило роботу підприємства.
У зв`язку із зростанням цін на електроенергію для здешевлення тарифу встановлено сонячні батареї біля однієї з артсвердловин, і тепер мотори, які качають воду для населення, використовують саме сонячну енергію. В результаті впровадження системи електропостачання насосної станції з використанням альтернативних джерел енергії (енергія сонця) в смт Томашпіль показники економії електроенергії становлять до 20кВт на годину у сонячну погоду, на рік економія електроенергії становитиме близько 30 тис. кВт, що в грошовому еквіваленті, на сьогодні день, складає більше 90 тис. грн.». Також очільник громади побажав усім комунальникам міцного здоров’я, благополуччя та гараздів. Чималій когорті працівників житлово-комунального підприємства були вручені Грамоти Томашпільської селищної ради та грошова винагорода.
Привітала комунальників зі святом і депутат обласної ради, голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір. «Для нас сучасні комунальні блага давно стали настільки звичною справою, що ніхто вже особливо і не замислюється над тим, скільки зусиль варто докласти для їх стабільності. Висловлюю вдячність усім, на кого покладено важливу роль у забезпеченні життєдіяльності наших міст та сіл. Хочу подякувати вам за невтомну працю й відданість своїй професії. Зі святом!»
А ще на працівників комунальних служб ОТГ чекав цікавий концерт: радували своїми виступами вихованці дитячого садочка «Сонечко», Будинку дитячої творчості, Томашпільської музичної школи. Дарували пісні і працівники селищного будинку культури Олег Стебельський, Олег Куліковський, Олександр Васильківський та Віктор Хабло.