Операція «Первоцвіт – 2019» на Вінниччині: громадянам нагадують про збереження рідкісних та вразливих видів рослин

Дата: 01.04.2019 13:54

Спеціалістами відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області продовжується проведення операції «Первоцвіт – 2019».
Незважаючи на численні попередження щодо заборони збору та продажу об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги, громадяни і надалі продовжують порушувати вимоги природоохоронного законодавства. Не зупиняють порушників також і наявність штрафу, розмір якого встановлюється у судовому порядку.

Так, за незаконний продаж штраф передбачений у розмірі від 1 700 грн. до 3 655 грн. із конфіскацією об'єктів рослинного світу; за незаконний збір – від 340 грн. до 510 грн. із конфіскацією об'єктів рослинного світу.
За незаконний збір об'єктів рослинного світу передбачені також і збитки, які відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1030 від 07.11.2012р. становлять 62 грн. або ж 31 грн. за кожну окремо зірвану рослину, залежно від того, як її було зірвано – з коренем чи без.