У квітні в українців буде п’ять вихідних поспіль

Дата: 03.04.2019 14:55

Кабінет міністрів України рекомендував перенести робочий день з вівторка, 30 квітня, на суботу 11 травня, що дасть українцям п’ять вихідних поспіль на Великдень та День праці.
Згідно з розпорядженням уряду №7 від 10 січня, з огляду на святкування Великодня  та Дня праці у громадян України буде можливість відпочивати п’ять днів поспіль: із суботи, 27 квітня, до середи, 1 травня включно.

Що стосується травня, то у цьому місяці, крім 1 числа, буде ще один вихідний – 9 травня (четвер). Додаткових вихідних або переносів робочих днів, пов’язаних із цим святом, не буде.
Відзначимо, що графіки вихідних розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП, остаточне рішення про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві приймає власник або керівник шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.