Томашпільська селищна об`єднана територіальна громада

Управління соціального захисту населення інформує про можливість тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, догляд за дітьми

Дата: 13.05.2019 09:52

Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» (далі-Центр) надає соціальну послугу «Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, догляд за дітьми з інвалідністю». Послуга надається щомісячно по 15 днів до 25 грудня 2019 року сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю від 6 до 18 років.

Особливість послуги полягає в тому, що її отримує і сім’я і дитина з
інвалідністю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю,
інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Виняток
складають діти, яким потрібний паліативний догляд (лежачі, які користуються візком, з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).
Діти проживають в с. Дорожнє, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті. Вночі з ними знаходяться доглядальники, здійснюється спостереження медичної сестри в денний та нічний час. Забезпечуються 5-ти разовим харчуванням, при потребі фахівці Центру надають допомогу в годуванні.
Комфортні і доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних
процедур. Крім цього, на підставі вивчених потреб, дітям надаються необхідні індивідуальні послуги - заміна памперсів, одягання, підмивання, умивання.
Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, що себе не обслуговують.
Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку.
Для участі потрібно:
1. Звернутися в Обласний Центр за адресою: м. Вінниця вул. В.Городецького, 10, та за тел. (0432) 509-145, моб. +380972302001 – Головко Наталія, +380964132227 - Демко Світлана);
2. Перелік документів:
- свідоцтво про народження;
- паспорт, ідентифікаційний код одного з батьків, та дитини;
- індивідуальна програма реабілітації;- довідка-медичний висновок про інвалідність;
- довідка про проживання дитини в сім’ї;
- виписка - короткий анамнез з медичної картки;
- довідка про стан здоров’я (епідоточення);
3. Після телефонної розмови або особистої консультації з адміністрацією Центру буде проводитись подальша підготовка документів та вивчення потреб дитини.