Не платиш вчасно - плати більше

Дата: 03.09.2019 14:41

Закон «Чужих дітей не буває» діє. За 8 місяців поточного року державними виконавцями Вінницької області стягнуто майже 110 млн. грн. аліментів. В тому числі - 835 тисяч грн. штрафів за несвоєчасну сплату.
Штрафні фінансові санкції до неплатників аліментів почали застосовувати з 29 серпня 2018 року.
Шкала збільшення суми виплати залежить від строку заборгованості. Якщо борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатник сплачує додаткові 20% від суми боргу. Якщо ж розмір боргу перевищує суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становить 30%. А ті батьки, які мають заборгованість 3 чи більше роки, додатково сплачують на користь дитини 50% від нарахованого боргу.
Штрафи стягуються державним виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу. Відтак діти, яким довелося чекати на аліменти більше року, отримують додаткові кошти.

Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області