Уряд врегулював механізм фінансування компенсації роботодавцям витрат у разі працевлаштування осіб з інвалідністю

Дата: 02.10.2019 08:18

Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою врегульовано механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту людей з інвалідністю.

Зокрема, визначено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть використовуватись для фінансування компенсацій роботодавцям витрат:
– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, у тому числі тих, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці;
– на оплату праці за працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю (але не вище  від середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць);
– на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Олександр ІКОННІКОВ,
головний державний інспектор
відділу з питань додержання законодавства про працю,
зайнятість та інших нормативно-правових актів