Наступного року в декларацію необхідно вносити унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі

Дата: 05.12.2019 08:27

З 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї.Такі зміни до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» набули чинності 18 жовтня 2019 року (Закон №140-IX).

Національне агентство наразі готує пропозиції щодо приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до нових положень Закону.

У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР передбачається можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення цього поля.

Звертаємо увагу, що правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру визначаються Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», а Порядок ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб’єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації (далі – Порядок) затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 784.

У заяві-анкеті для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру,УНЗР представлений двома послідовностями з восьми та п’яти цифр, розділених текстовим символом «-». Унікальний номер запису в Реєстрі є незмінним.

Коли треба вносити інформацію про особу та видані їй документи до Реєстру:

• при оформленні документів, якщо на цей час зазначена інформація не внесена до Реєстру або змінилася;
  • реєстрації місця проживання чи місця перебування;
  • реєстрації актів цивільного стану;
  • за бажанням особи, якщо інформація про неї не внесена до Реєстру.

Щоб внести інформацію до Реєстру, заявник має за власним бажанням звернутися до територіального органу або підрозділу за зареєстрованим місцем проживання.

Підготувала:

Начальник відділу правопросвітництва

та надання безоплатної правової допомоги

А.М. Пилипчук