Звернення до жителів Томашпільського району!

Дата: 01.12.2015 16:19

В районі склалась надзвичайна ситуація з ускладненнями після грипу.

Внаслідок самолікування та невчасного звернення до лікарів від важкої пневмонії, як ускладнення грипу, померла 45 річна жінка з Томашполя. Ще одна жінка 55 років, жителька села Ракова, зараз знаходиться в реанімаційному відділенні ЦРЛ у дуже важкому стані, також з пневмонією.

Попередньо, на думку лікарів, ці два випадки сталися внаслідок ускладнень після грипу H1 N1 – так званого каліфорнійського або свинячого, який в 2009 році забрав велику кількість жителів. Основною групою ризику для цього грипу є вагітні, діти та дорослі з хронічними хворобами. Серед дорослих самою загрозливою є група людей з ожирінням, цукровим діабетом, хронічними хворобами легень.

Головна причина виникнення ускладнень та смертності – самолікування. Наприклад, безпечність батьків дітей, які відвідують Томашпільську школу, дивує: з 169 школярів, які 30 листопада не прийшли до школи і за інформацією батьків є хворими, лише 43 дітей (або 25%) звернулись за медичною допомогою. Решта батьків лікують дітей вдома самі.

Повторюю – це дуже небезпечно. Тому раджу всім при перших ознаках грипу, таких як:

• Висока температура 38 і вище, яка тримається 2-3-4 дні.

• Болі в суглобах, м’язах, очах.

• Головні болі

• Сухий кашель

• Нежиттю та ангін частіше немає та інших ознаках респіраторних захворювань

Обов’язково звертайтесь за медичною допомогою. Рентгенівський знімок легень практично у всіх випадках є обов’язковим.

Мало того, особливістю саме запалення легень – є німа пневмонія, тобто лікар не чує при вислуховуванні ніяких змін, а пневмонія вже є.

Ця пневмонія розвивається блискавично за 6-12 годин і в багатьох випадках зміни в легенях є незворотними. Лікування потребує дуже дорогих і сильних антибіотиків.

Єдиним противірусним препаратом є Таміфлю.

Всі решта такі як: ремантадин, аміксин, амізон, гроприназін є імуломодуляторамми, тобто вірус не знищують, а тільки допомагають організму боротись із грипом.

Тому запам’ятайте:

1. Підняття температури тіла до 380С і вище - вже обов’язковий фактор - звернутись до лікаря.

2. З першого дня прийом «Таміфлю» є обов’язковим. Запитуйте цей препарат аптеках району.

3. Ні в якому разі не займайтесь самолікуванням.

4. Група ризику: вагітні, діти , хворі з ожирінням, діабетом, хворобами легень.

5. Не відвідуйте без нагальної потреби масові заходи в приміщеннях, відкладіть поїздки в транспорті.

6. Батькам дітей, що відвідують дитсадок і школу, необхідно звертатись при перших ознаках хвороби до сімейного лікаря, медсестри, фельдшера ФАПу. Без реєстрації захворюваності не можна провести карантинні заходи в організованих колективах.

7. Зробіть щеплення від грипу - це єдиний найефективніший засіб попередження ускладнень.

Запам’ятайте :

Ваше здоров’я,і здоров’я ваших дітей, літніх батьків у ваших руках. Звертайтесь вчасно за медичною допомогою для попередження грізних ускладнень.

Головний лікар

Томашпільського РМЦ ПМСД С.О. Семенюк