16 грудня відболось засідання комісії з декомунізації

Дата: 16.12.2015 16:50

Перше засідання робочої комісії селищної ради з питань декомунізації відбулося в середу 16 грудня. На ньому обговорювалася така важлива проблема, як зміна назв вулиць Томашполя, які пов’язані з іменами та історичними подіями часів комуністичного режиму. Оскільки перелік вулиць селища, які підлягають перейменуванню, уже був оприлюднений у районній газеті, на радіо, на сайті селищної ради, на нього надійшли усні, письмові зауваження і пропозиції від жителів селища, члени комісії вирішили:

1. Викласти на сайті селищної ради список вулиць із старими назвами та рекомендованими новими, щоб мешканці  мали можливість вибрати назву, якою б гордилися, яка б вчила цінувати власну історію, красу рідної землі, саме тієї, звідки проросло коріння роду;

2. Розміщувати на сайті селищної ради інформацію про людей, чиїми іменами пропонується назвати вулиці;

3. Зобов’язати керівників установ та організацій, на будівлях яких є радянська символіка, зняти (демонтувати)  чи замінити її відповідно до Закону України «»Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;

4. Депутатам селищної ради провести активну роз’яснювальну роботу з жителями вулиць, що підлягають перейменуванню, дирекціям Томашпільської школи-гімназії та Будинку дитячої творчості - з молоддю шкільного віку з метою широкого залучення їх до громадської діяльності, проявів активної життєвої позиції.