Про запобігання поширенню коронавірусної хвороби

Дата: 16.01.2021 11:21

З 14 січня 2021 року вступив в дію Закон про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення" № 1113 - IX відносно запобігання поширенню коронавірусної хвороби  (далі - Закон) згідно з яким передбачена адміністративна відповідальність та фінансові санкції (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) при порушенні санітарного законодавства за :

-    допуск особи в громадські будівлі, споруди, де здійснюється обслуговування населення, у період дії карантину без попередження, донесеного у будь-якій формі і будь-яким способом (письмове оголошення, аудіо- чи усне повідомлення) про необхідність одягнути засоби індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску (у тому числі виготовлену самостійно), які закривають ніс і рот;
-    відсутність реагування (шляхом усного зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклику представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення) з боку юридичних та фізичних осіб підприємців або їх працівників на перебування громадян в громадських будівлях, спорудах без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання;
-    за обслуговування споживачів в період дії карантину працівниками суб'єктів господарювання або безпосередньо фізичною особою-підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, які закривають ніс і рот (у тому числі виготовлених самостійно).
Зазначеним Законом встановлені фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 - 5100 грн.) для юридичної особи, фізичної особи-підприємця.