Галузі бджільництва в громаді - належну увагу

Дата: 19.03.2021 13:34

18 березня 2021 року в рамках заходів, спрямованих на мінімізацію кількості випадків загибелі бджіл, Томашпільським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області проведена семінар- нарада на тему «Державне регулювання у галузі бджільництва, заходи з ліквідації хвороб бджіл та профілактика щодо їх отруєння пестицидами»  із залученням представників органів місцевого самоврядування , суб’єктів господарювання, що займаються бджільництвом, та суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур.

Основною метою проведення наради стало роз’яснення алгоритмів взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів, попередження та недопущення отруєння бджіл, надання державної підтримки галузі.
Так, державний фітосанітарний інспектор відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Валентин Загороднюк розповів слухачам про необхідність дотримання регламентів застосування засобів захисту рослин відповідно до чинного законодавства та профілактики отруєння бджіл пестицидами.
Начальник  відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Петро Грабчак ознайомив присутніх з порядком реєстрації пасік,  ветеринарно – санітарними вимогами до них, заходами з боку аграріїв та пасічників щодо захисту бджіл від хімічного токсикозу та довів до відома присутніх алгоритм дій у випадку отруєння бджіл хімічними засобами захисту рослин.