22 червня – День скорботи і пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2021 16:27

Шановні земляки, учасники другої світової війни, ветерани   військової служби, томашпільчани!

22 червня виповнюється 80 років з недоброї пам’яті червневої неділі 1941 року, коли на мирні села і міста нашої Батьківщини упали перші фашистські бомби  і почалася радянсько – німецька війна. Ця війна забрала життя близько 10 мільйонів українців, знищила 714 міст і селищ, 28 тисяч українських сіл, позбавила притулку кожного четвертого жителя країни.
  На боротьбу з ненависним ворогом піднявся весь народ, проявляючи масовий героїзм та мужність, і переміг його у смертельному двобої. Героїчні оборонні бої 1941 року стали прологом до Перемоги в 1945 році.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні низько схиляємо голови  перед ратним подвигом фронтовиків та трудівників тилу, перед пам’яттю тих, хто навічно залишився на битих воєнних дорогах, на полях смертельних поєдинків з ворогом. Ми перед вами, герої, у вічному боргу за обірвані життя, за скалічене дитинство, загублену молодість і зруйновані долі. Вічна їм слава – героям, що захистили світ від фашистської нечисті, врятували Вітчизну і дарували нам право на життя.

Валерій Немировський                                                                       селищний голова