30-річчю Незалежності України присвячується

Дата: 06.07.2021 14:01

В рамках плеяди культурно – мистецьких  заходів, започаткованих Вінницькою обласною держадміністрацією з нагоди відзначення 30-ої річниці незалежності України,  з 21 червня по 3 липня 2021 року в с. Буша Ямпільської територіальної громади на території державного історико – культурного заповідника «Буша» відбувся Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг» під гаслом «Ти у мене єдина».

Протягом 10 днів у Буші творили майстри-каменотеси зі всієї України. Завдяки їхній натхненній праці в Буші з’явилося ще одне визначне місце – алея скульптур «Борці за незалежність». Майстри та майстрині з декоративного розпису перетворили ще дві бушанських хати на витвори мистецтва, гончарі виготовили дивовижні керамічні вироби, а ткалі виткали унікальні речі, присвячені ювілею України.
 А 3 липня у фінальному дні етнофестивалю, в якому взяли участь професійні виконавці, народні аматорські вокально – хорові  колективи та ансамблі української пісні області, нашу Томашпільську територіальну громаду представляли колектив народної пісні «Мальви» Кислицького будинку культури (керівник Григорій Борсук ), майстриня народної вишивки томашпільчанка Світлана Куліш та  раківчанка Ольга Козачук, яка працює з солоним тістом. Учасниці ансамблю виконали українську народну пісню «Все затихло опівночі»,  а керівник ансамблю акапельно виконав народну козацьку пісню «Ой полечко, поле» і за майстерне виконання був нагороджений бурхливими оплесками глядачів.