Томашпільська територіальна громада на фестивалі «Скарби Поділля»

Дата: 26.08.2021 12:12

Синім небом, яскравим сонечком, чистими квітучими вулицями Вінниця зустрічала 23 серпня  томашпільську делегацію, що прибула на ХІІІ обласний фестиваль народної творчості  «Скарби Поділля».  На центральній алеї, що веде до літнього театру в парку ім. Миколи Леонтовича,  розгорнули свої виставкові експозиції представники територіальних громад області.

Томашпільська територіальна громада разом з громадами Бершадською, Муровано – Куриловецькою, Чернівецькою, Крижопільською, Джулинською представляла подільське ткацтво. Саме біля майстрині із с. Стіна Світлани Антонишиної найчастіше зупинялися відвідувачі, учасники свята, дітвора, спостерігаючи з тим, як вправно жінка справляється з старовинним, таким необхідним колись у побуті селян ткацьким верстатом.
 Справляли на відвідувачів виставки і рукотворні картини  на побутові теми, виготовлені із солоного тіста, народної майстрині, талановитої  художниці Ольги Козачук із с. Ракова. Із захопленням розглядали вони й ляльки – мотанки різної величини, створені руками Ольги Іванівни.
 На виставці наша громада представила чимало робіт вихованців селищного Будинку дитячої творчості: картини із соломки, витинанки та картини , виготовлені в техніці квілінгу. Вражали розмаїттям хлібобулочні вироби: пишні короваї Комаргородського хлібозаводу, ароматні, прикрашені національними символами хліби сільських майстринь, рум’ яні пироги та різні смаколики від ПП Вікторії Цимбалюк з Ракової. Особливо вдався тришаровий пиріг – коровай з маком від Марії Колодій з Нетребівки.
  Тішили око й дари землі , що прикрашали святкові столи. А над усім цим багатством подільської землі володарювали дідухи, що їх виплели-вив’язали працівники бібліотек та культури спеціально до свята. Всього більше 100 експонатів представила наша громада на цьому величному святі, приуроченому 30-ій річниці проголошення незалежності України.
  Відзначили наповненість виставкової експозиції керівники області – голова обласної держадміністрації  Сергій Бодров, голова обласної ради Вячеслав Соколовий, а мер міста Сергій Моргунов навіть узяв урок  у майстер- класі з ткацтва. Високоповажних гостей вітала наша громада і хлібом – сіллю на вишиванім рушникові, і дзвінкою українською піснею у виконанні колективу «Оберіг» Вилянського СБК ( керівник В.Мельник).
  Швидко промайнув час, але приємні спогади, незабутні враження від свята, залишаться надовго і надихатимуть на нові творчі пошуки, нові досягнення у праці  заради процвітання нашої рідної країни.
 Селищний голова Валерій Немировський щиро дякує всім, хто готував виставку, хто надав свої вироби, хто потрудився для того, аби достойно представити нашу громаду на обласному фестивалі. Ви найкращі!