A A A K K K
для людей із порушенням зору
Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Обережно: чадний газ!

Дата: 22.10.2021 09:01
Кількість переглядів: 600

АТ «Вінницягаз» нагадує: найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє порушення тяги в димових та вентиляційних каналах. Від їх справності та належної роботи залежить Ваша безпека, життя та здоров`я! Чадний газ не має ні запаху, ні кольору, ні смаку, надзвичайно отруйний, смертельно небезпечний.

При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння не виводяться назовні, накопичуються в приміщенні. 
Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків визначені Правилами безпеки систем газопостачання.
Згідно чинного законодавства відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, голів житлових кооперативів, ОСББ, у приватних будинках - на власників. 
Аби димовентиляційна система працювала належним чином її треба періодично обстежувати, прочищати і ремонтувати. Для цього власники чи балансоутримувачі будівель і споруд мають залучати спеціалізовані організації, які мають ліцензію, підготовлений персонал та необхідне обладнання.
Димові та вентиляційні канали мають обстежуватися одночасно, двічі на рік (перед початком опалювального сезону та після його закінчення), а ті, що працюють сезонно – один раз на рік. Димоходиізперетином, меншим за перетиндимовідвідного патрубка газового приладу, маютьобслуговуватисьщонайменшекожні 2 місяці.
Дотримуйтесь елементарних правил:
•    Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах перед увімкненнямта під час роботигазовихприладів. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно викликати спеціалістів. До усуненнянесправностейвикористовуватигазовіприлади заборонено.
•    Під час роботи обладнання забезпечте постійний приплив свіжого повітря (відкрийте вікно чи кватирку). Це потрібно для повного згорання природного газу та недопущення накопичення в приміщенні чадного газу;  
•    Не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки. 
•    Своєчасно перевіряйте та прочищайте димові та вентиляційні канали. Не допускайте їх засмічення, обмерзання чи захаращення сторонніми предметами. 
•    Заборонено використовуватиелектровитяжку у приміщеннях, де працюютьдимохіднігазовікотли та колонки, щоб не створити зворотну тягу.
•    Не використовуйте газові прилади не за призначенням, зокрема плити для обігріву квартири. 
•    Не можнакористуватисьприміщеннями, де встановленігазовіприлади, для сну і відпочинку.
•    Заборонено проводитисамочинневстановлення, заміну і ремонт газового обладнання, вноситизміни в конструкціюгазовихприладів.
•    Встановіть сигналізатор загазованості, який виявляє небезпечні концентрації чадного та природного газу і повідомить вас про небезпеку.
•    Зверніть увагу, що тяга у димових та вентиляційних каналах погіршується привологій та вітряній, а такожспекотнійпогоді. Вокремихвипадкахможеутворитися так звана зворотна тяга, що особливо небезпечно!
Будьте обережні! Дотримання правил безпеки збереже життя та здоров’я вам і вашим близьким.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь