ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ - 2022 в Томашпільській громаді

Дата: 10.03.2022 09:24

Традиційно в ці березневі дні Україна вшановує величне ім’я свого сина, Генія українського народу, Пророка ідуховного наставника Тараса Григоровича Шевченка. Тож 9 березня в 208-ий  день народження Кобзаря селищний голова Томашполя Валерій Немировський та його заступники та секретарі селищної рали, керівники, працівники установ, організацій селища поклали квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу в Томашполі. До підніжжя лягли живі квіти як символ щирої вдячності поету за його глибинну синівську любов до рідної землі і за  науку ненавидіти її ворогів.

Адже саме сьогодні, як ніколи раніше, вони так потрібні нам. Саме сьогодні, коли весь український народ став учасником подій, які дають нам право називати себе творцями новітньої історії України, а можливо – й історіїсвіту, коли твори великого Кобзаря знову кличуть нас до  боротьби з  підступним ординським звіром, виконаймо заповіт нашого духовного батька Тараса: "… вставайте, кайданипорвіте і вражою злою кров'ю волю окропіте!".Тільки за таких умов Україна здобуде  волю, право на вільне щасливе життя, право на майбутнє.
 « …  і підростуть малі внучата
На вольні радісні жнива,
І сонце з обрію поверне
Зігріти  землю гаряче,
І кров розбійників зажерних
Рікою в море потече!
І встануть мертві на розплату,
Немов живі. І гнівний люд
Зведе на плаху орка-ката,
Щоб Україна – наша мати –
Не плакала. Настане суд!»
Слава великому синові України! Слава Україні! Славаусімїїзахисникам!