ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМ ТА ПІЧНИМ ОПАЛЕННЯМ

Дата: 10.01.2023 10:27

Попередження пожеж від пічного опалення залишається важливою задачею забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.

Якщо ви користуєтесь пічним та газовим опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

— перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

— біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

— усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

— попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

• залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

• користуватися печами, які мають тріщини;

• розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

• здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

• зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

• не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

• перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити вас та ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101»!