Рік згуртованості та самовідданої роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу – підбиваємо підсумки

Дата: 24.04.2023 10:47

Рік стійкості та мужності у боротьбі з ворогом, рік згуртованості та самовідданої роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Підтримати військових, допомогти переселенцям, громадам Вінниччини та областям, що найбільше постраждали від російського агресора, – створення штабу вберезні 2022 року було відповіддю на виклики повномасштабної війни. На Вінниччині штаб став міцною опорою для формування надійного тилу, а в Україні - однією з найбільш дієвих місцевих волонтерських ініціатив.

Засновниками штабу стали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Очолити штаб запросили Володимира Гройсмана (прем’єр-міністр України 2016-2019 рр).Його досвід та контакти, зокрема, допомогли налагоджувати відносини з міжнародними партнерами та отримувати від них допомогу.

- Головна робота для кожного українця тепер - робота на Перемогу України. Саме для цього рік тому ми створили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Він залучив до співпраці тисячі волонтерів, благодійні фонди та громадські організації, міжнародних партнерів, представників бізнесу та органів місцевого самоврядування. І все це у тісній співпраці з нашими воїнами, які оперативно інформували про потреби на фронті. У згуртованості - наша сила! І ця робота триватиме до самої Перемоги. До того часу ми не маємо права на втому, - каже Володимир Гройсман.

За рік штаб прийняв понад 2 000 тонн гуманітарних вантажів. Допомоги надано – на мільйони гривень. Для ЗСУ – на понад 58 млн грн, внутрішньо переміщеним особам та соціально незахищеним верствам населення – на понад 77 млн грн, медичним закладам – на 30 млн грн.

- Але допомогу не можна вимірювати тільки грошима. Наші люди об’єдналися заради допомоги тим, хто її найбільше потребує. І їхня робота – це високий рівень самовідданості, патріотизму та людяності! За цей рік передусім мене вразила мужність військових. Але також – згуртованість і готовність українців, зокрема мешканців Вінниччини, включатися в роботу та спільну справу з наближення Перемоги, - каже Вячеслав Соколовий.

Допомогу від Міжрегіонального штабу очікували в громадах, а ініціативи - масово підтримували. У перші найважчі місяці війни продуктові набори стали вагомою підтримкою для сімей переселенців, які масово прибували на Вінниччину. Згодом набори також отримали сім’ї військових та ті наші земляки, які потребують підвищеної соціальної опіки. Загалом - 85 тисяч продуктових наборів, загальною вагою 553 тонни!

Справді народними стали ініціативи Гумштабу «Подаруй військовим смак домашнього тепла» та «Тепло від дому до окопу». Підтримали їх 50 громад - на фронт передали 473 пічки-«буржуйки», генератори, квадрокоптери, планшети, шанцевий інструмент. А у найхолодніший період зими на фронт військовим штаб передав 30 тисяч хімічних грілок. Із перших днів роботи штабу працював кол-центр.

- Від пакунка малюка - до автівок на фронт: тисячі тонн вантажів, десятки благодійних проєктів та акцій. Широка географія - Чернігів, Київ, Буча, Ірпінь, Суми, Миколаїв, Полтава, Харків, Балаклія, Запоріжжя, Маріуполь, Миколаїв, Херсон. Все це стало можливим завдяки зусиллям кожного, хто став частиною команди Гумштабу, - розповідає Сергій Моргунов. - Ми знаємо, що є ще багато роботи. І готові до цього.

Нині Міжрегіональний координаційний штаб тісно співпрацює з міжнародними партнерами – допомога надходить із 16 країн та 55 міст. До співпраці долучилися 7 благодійних фондів. І подекуди співпраця переростає у справжню дружбу.

У штабі дякують усім, хто долучився до роботи, хто працює на Перемогу! І вже готують до впровадження нові ініціативи. Гарантують: уся команда гуманітарного штабу, кожен його волонтер будуть працювати до самої Перемоги!

Переглянути презентацію, присвячену першому року роботи Міжрегіонального гуманітарного штабу