Томашпільська громада
Томашпільський район, Вінницька область

День захисника України

Втретє день великого православного свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня відзначався як День захисника України. Святкові заходи в Томашполі розпочалися з зустрічі на центральній площі селища делегації з Республіки Молдова на чолі із примаром села Савка Окницького району Іраідою Житарі.

Тут їх хлібом-сіллю на вишиваному рушнику зустрічав селищний голова  з колективом селищної ради.

В ході візиту гості разом із селищним головою Валерієм Немировським відвідали Томашпільську селищну раду, будинок дитячої творчості, дитячий садочок «Сонечко» смт. Томашпіль.

Основна частина зустрічі та відзначення Дня захисника України відбулася у Томашпільській школі-гімназії. Саме тут  відбулося підписання угоди про співпрацю між примарією села Савки, Молдова та Томашпільською селищною радою Україна. Після підписання угоди Валерій Немировський та примар  Іраіда Жітарі привітали усіх присутніх з Днем захисника України та великим православним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Від Томашпільської селищної ради представникам делегації з Молдови були вручені символічні подарунки.

Оскільки ця зустріч відбувалась у День захисника України та українського козацтва у актовій залі школи були присутні учасники АТО об'єднаної територіальної громади, воїни - інтернаціоналісти, батьки, дружини захисників України.

Всім учасникам АТО селищний голова вручив грошові винагороди та  подякував їм за мужність, відвагу і патріотизм, проявлені в боях за волю і незалежність Української держави, побажав миру і благополуччя, здоров’я і щастя кожному воїну, його родині, мирного неба всій Україні. Зал стоячи вшанував                   пам' ять загиблого воїна АТО  Ігоря Гаврилюка, а на знак вдячності за сина - матері героя вручили квіти.

Святковим подарунком всім учасникам урочистостей став святковий концерт вихованців Томашпільського селищного будинку дитячої творчості:

- зразковий фольклорно- етнографічний ансамбль «Вербиченька».(керівник Людмила Синиця)

- відділення рукопашного бою «Альтаїр».(Тренер Сергій Водянюк).

- ансамбль танцю «Веселка».(керівник Катерина Боварь)

- ансамбль танцю «Шарм» .(керівник Мирослава Олійник).

Ці колективи були учасниками  ХV обласного етапу Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» і стали переможцями у своїх номінаціях. Їм селищний голова вручив дипломи департаменту освіти та науки облдержадміністрації, від селищної ради грошові винагороди колективам та їх керівникам.

А потім теплі хвилини спілкування зі світом музики і хорошого настрою дарували юні солісти Іринка Кривов'яз (учасниця обласного туру «Сурми звитяги»), Софійка Перець. А найбільший позитив глядачі отримали від виступу маленьких козачат – вихованців дитячого садочка «Сонечко» смт. Томашпіль. Завершилися урочистості святковим флешмобом «Голуб миру».

   Але на цьому святкування не завершилося, адже гості разом із делегацією Томашполя вирушили до Вінниці де стали учасниками закриття Вінницького фонтану.« повернутися до списку новин