Томашпільська громада
Томашпільський район, Вінницька область

За невиплату заробітної плати – від штрафу аж до позбавлення волі! 

Держпраці наголошує, що за невиплату зарплати загрожує фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Навіть затримка виплати заробітної плати на один і більше днів є порушенням строків виплати згідно зі ст. 115 КЗпП. 

 Яка відповідальність передбачена за таке порушення?

Фінансова відповідальність

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, згідно зі статтею 265 КЗпП несуть фінансову відповідальність:

3 мінімальні зарплати (11 169 грн) - за порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі.

Адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 41 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному обсязі.

Так, таке порушення призведе  до накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 н.м.д.г. (510 грн - 1700 грн).

Кримінальна відповідальність

Згідно зі статтею 175 ККУ за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, передбачається покарання у вигляді:

штрафу від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500 - 17000 грн);

або виправних робіт на строк до двох років,;

або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо невиплата вчинена внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, передбачається покарання у вигляді:

штрафу від 1000 до 1500 н.м.д.г. (17000 - 25500 грн);

або обмеженням волі на строк до трьох років;

або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Інспектор праці фінансового відділу

Томашпільської селищної ради

Скальська Вікторія

 « повернутися до списку новин