Томашпільська селищна об`єднана територіальна громада

«Маршрути успіху» у Томашполі: громада ділиться досвідом

Дата: 19.09.2018 11:28

Децентралізаційна реформа є однією з найбільш успішних та перспективних в Україні. Її подальший розвиток – одне з найважливіших завдань на сьогоднішній день, яке ставить перед собою не лише Асоціація міст України, а й громади, що вже стали на шлях об’єднання, та ті, які цього лише прагнуть. Саме тому в 2017 році була започаткована загальнонаціональна Програма обмінних візитів «Маршрути успіхів». У рамках Програми 18 вересня  до Томашпільської селищної об’єднаної територіальної громади завітала делегація с. Агрономічного та сусідніх з ним сіл Вінницького району, які теж мріють створити свою об’єднану громаду.

- Чому наша програма має назву «Маршрути успіхів»? Тому що вона допомагає продемонструвати успіхи громад, запозичити кращі практики і реалізувати їх в інших містах. Однак, для того, щоб ця місія була здійсненною, необхідно постійно обмінюватися досвідом та пізнавати нове. Не дарма кажуть – краще один раз побачити, ніж багато раз почути. Асоціація міст України переконана, що кожен успіх громади сьогодні - це запорука великого успіху всієї держави завтра, - зазначив виконавчий директор Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов. – А тому ми завітали до Томашпільської об’єднаної територіальної громади, яка демонструє успішний розвиток не лише на теренах Вінниччини, а й України загалом.
І дійсно учасники делегації Вінницького району були вражені побаченим: красунею-гімназією, тим об’ємом робіт, який зроблений місцевою владою, для дошкільної установи «Сонечко» та Будинку дитячої творчості. Милувалися гості і центральною площею селища. А, відвідавши комунальне підприємство, дивувалися кількості придбаної техніки, яка обслуговує громаду.
-    Відчувається, що очолює  Томашпільську ОТГ справжній господар, який вболіває за розвиток та процвітання своєї громади, - поділилася враженнями від відвідин голова Ведмежо-Вушківської  сільської ради Павліна Роздайбіда. – І якщо, їдучи до Томашполя, я ще вагалася стосовно об’єднання, то тепер – стала прихильником реформи.
А цікавило гостей чимало питань: і наповнення бюджету, і земельні відносини, і ремонт вулиць та водогонів, чи не позбавлені уваги старостати і як функціонують в приєднаних до Томашполя селах медичні та освітні заклади… На ці та чимало інших запитань селищний голова Валерій Немировський  дав вичерпну інформацію, порадив як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.
-    До нас часто приїздять різні делегації переймати досвід, - каже очільник ОТГ Валерій Немировський, - і ми часто їздимо до інших. Бо лише навчаючись одне в одного можна розвиватися, запозичувати досвід і змінювати громаду на краще. А те, що необхідно об’єднуватися – це беззаперечний факт! І свідчення того - бажання ще 8 сіл приєднатися до Томашпільської ОТГ. Люди ж бачать ті зміни, які відбуваються в Ракові, Нетребівці, Горишківці, і теж хочуть, щоб і їхні села мали майбутнє. Майбутнє в об’єднаній територіальній громаді!