ВІЙСЬКОВИЙ ПДФО: «ХІБА РЕВУТЬ ВОЛИ, ЯК ЯСЛА ПОВНІ?». Опитування

Дата: 07.09.2023 11:25

Асоціацює міст України розміщено статтю «Військовий ПДФО: розрахунки й аргументи від Асоціації міст України», у якій автори вивчають питання необзідності залишити військовий ПДФО у громадах.

Муніципалітети навіть без законодавчого забезпечення, всупереч позиції контролерів і правоохоронців, уже перерахували на безпеку та оборону понад 45% від військового ПДФО, отриманого до місцевих бюджетів.

Усі ці видатки прозорі, із запитами військових та їхніми підтвердженнями. Вони під постійним контролем низки державних органів, їх може знайти кожен журналіст чи активний член громади. І вони проходять постійний контроль казначейства ще до проплати.

Кошти сіл, селищ і міст значно відкритіші для контролю як громадян, так і контролюючих підрозділів, а отже, менш корупційні.

Є, щоправда, й витрати, яких муніципалітети окремо не обліковують, але здійснюють.

Це лікування поранених, особливо в прифронтових громадах, де спеціалізовані лікарні є тільки в обласних центрах і де цифр ніхто не надасть.

Це поточна допомога військовослужбовцям, які переїжджають чи розквартировані в громадах.

Це реабілітація ветеранів, їхня соціалізація й повернення до життя.

Це родини військових, які живуть душею на фронті, а фізично потребують садочка, школи, роботи, допомоги…

Для прикладу, постановою від 01.06.2023 року №547 уряд установив безкоштовне харчування 1 мільйона 640 тисяч дітей, постраждалих унаслідок воєнних дій, але звично не виділив на це 28,7 млрд грн, які будуть забезпечені з місцевих бюджетів протягом двох років.

Чи перестануть громади робити все це без військового ПДФО? Звичайно, ні!

Чи робитиме це держава, забравши від людей їхній податок? На жаль, ні.

ПДФО це не цільовий внесок, це податок з фізичної особи на забезпечення необхідних їй послуг від влади.

Військовослужбовці, правоохоронці, захисники від надзвичайних ситуацій захищають нас своїми життями, але не перестають бути людьми.

Усі люди, навіть найсильніші, мають бути впевнені, що їхні родини захищені та отримують необхідні послуги й допомогу. ПДФО з утримання військовослужбовців має забезпечувати належні умови життя їхнім рідним, батькам і дітям. Тил військовим повинні забезпечити влада, місцеве самоврядування.

І муніципалітети роблять усе, аби жителі отримували всі необхідні послуги. Навіть якщо це зобов’язання держави й вона їх не фінансує.

Вилучення військового ПДФО ослабить громади, позбавить їх можливості допомагати силам оборони та надавати якісні послуги жителям, але жодних плюсів для Об’єднаних сил Збройних сил України не створить, бо кошти розчиняться в держбюджеті, яким розпоряджається Мінфін.

Чи достатньо в держави коштів? Ні.

Чи стане їх більше, якщо заберуть військовий ПДФО у місцевого самоврядування? Ні.

Потрібно допомагати тим, хто працює, хто фінансує оборону й захист із першого дня війни, у кого 64% ПДФО використовуються прозоро, — робити все, щоб коштів для сил безпеки та оборони і місцевого самоврядування ставало більше.

Із повним текстом публікації  можна ознайомитись за посиланням: https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/.

У кінці публікації міститься опитування думки громадян щодо ПДФО. Посимо долучитись до опитування.